V sieti F

Autor: Kristína Biela | 8.6.2012 o 22:43 | Karma článku: 7,36 | Prečítané:  1230x

Môj život bol celkom normálny, plný zážitkov a krásnych chvíľ strávených v kruhu mojej rodiny a priateľov. Taký bežný život, ktorý som väčšinu času trávila vonku, pretože som odjakživa chcela byť stále v kontakte s ľuďmi. Ale v posledných rokoch sa nám niečo prihodilo, niečo sa s nami stalo.

 

Skutočnosť si veľakrát zamieňame s virtuálnou realitou. Uviazli sme na sociálnych sieťach, v ktorých sme zapletení až po uši a nevieme sa z nich dostať. A tí ľudia, s ktorými som kedysi trávila veselé večery na čerstvom vzduchu, dnes nevedia odlepiť svoje zadky zo stoličky a jediné, čo na nich svieti, sú lúče svetla z monitorov. A to všetko kvôli Pánovi F. A zdal sa byť taký milý a nevinný. Ale teraz, keď už poznám jeho pravú tvár, navždy budem ľutovať, že sme mu dovolili vpliesť sa do našich životov. Tak teda díky Pán F, zobral si nám realitu a to ti nikdy neodpustím.

Hovorí sa, že žiť sa oplatí už len pre pár ľudí, ktorým na nás záleží. Lenže odkedy som sa zoznámila s vyššie spomínanou osobou-neosobou, som na pochybách. Ten mi totiž tvrdí, že mať málo priateľov je už dávno out. Vraj tak okolo 300 je optimum. Lenže akých? Nuž, takých priateľov, ktorí by bez internetu nevedeli ani naše priezvisko, takí, ktorí sa nám na sociálnych sieťach zveria aj s najtajnejšími trápeniami, no na ulici sa vám „nešťastnou náhodou“ zabudnú pozdraviť.

Viete koho zaujíma, čo ste robili každú polhodinu vášho všedného dňa? Nikoho! Sú medzi nami ľudia, ktorí  si prostredníctvom internetu vešajú na uši samé nepodstatné veci z ich bežných, nudných dní, ktoré aj tak nakoniec strávia s najlepším spoločníkom človeka 21.storočia - počítačom alebo notebookom. A Pán F sa len smeje a zabáva na tom, ako nás všetkých nachytal a pochytal do svojej obrovskej siete kontaktov. Vraj o nás vie úplne všetko a keby chcel, vystaví celému svetu tú fotku z onej noci, keď si vás všetci fotili, ako objímate záchodovú misu. Nepríjemné. Ale čo sa raz tomuto pánovi dostane do rúk, to v nich aj ostane – navždy.

Pán F nás tiež informuje o úplne všetkom, aj o tom , čo nechceme. Dokonca si z nás robí časovú os, dáva nám možnosť prečítať si všetky tie táraniny na internete odo dňa, keď sme urobili osudovú chybu a stali sme sa súčasťou jeho fotoalbumu.

Bože, aké som mala krásne detstvo, tie matné spomienky, ktoré ma ešte stále hrejú pri srdci. Keď doba plynula pomalšie a ľudia boli k sebe milší a najmä osobnejší. Doba, kedy miesto toho, aby som jednoducho cez telefón oznámila, že sa vonku zdržím dlhšie, kričala som čo mi hrdlo stačilo, aby  sa po piatich minútach môjho zúfalého kvílenia objavila mamina v okne.

Miesto toho, aby som si napísala status „Hurá sneží“ , rýchlo som sa obliekla, vzala sane do rúk a utekala som von. Hoci som sa vrátila domov ako snehuliak, rozhodne to stálo za to.

Ale dnes je to inak, všetci sme už úspešne zapojení. A kto nie je, má vážny problém. Nie so mnou, ale s celým svetom. Spoločnosť a doba nás núti byť online a už je, žiaľ, príliš neskoro vzpierať sa. Človek si už len musí zachovať zdravý rozum v tejto chorej dobe a nedovoliť tomu Pánovi Facebookovi, aby nás vždy a všade videl , či azda počul.

Život spomaľ, nastavil si príliš rýchle tempo. Ak tak učiníš, potom ti dám like a možno si ťa pridám medzi priateľov. Aj keď to, že si vo vzťahu s Pánom F, doteraz neviem pochopiť.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?